Zayıflamak İçin 5 İpucu

0
523
Zayıflamak için 5 ipucu

 

Zayıflamak için bir kaç ipucu istemez misin? Hayatında küçücük değişikliklerde hem daha sağlıklı yaşamak hem de daha mutlu olmak çok kolay. İşte sana o ipuçları! 

  • Hayatına sporu kat. Günlük rutinlerinden olsun.

Her gün yarım saat boyunca yapacağın egzersiz yağ yakımını arttırır, metabolizmanı hızlandırır. Böylelikle çok daha kolay kilo verirsin.
Spor yapmaya vaktim yok diyorsan tekrar düşün. Evet, biliyorum. Tün günün o yorgunluğundan sonra spor yapmak sana inanılmaz zor geliyor. Ama spor yaparsan daha dinç olacağını, daha az yorulacağını, gün sonunda daha mutlu olup spora koşacağını unutma. Sadece bir kere bu zinciri kırıp o yorgunluğuna inat spora başlaman yeterli.

  • Güne iki bardak su içerek başla.

Sabah gözünü açar açmaz iki bardak oda ısısında su içerek metabolizmanı hızlandırmak istemez misin?
Sindirim sistemin boşken şöyle önden su gönderip onu temizlemek, hızlandırmak sana gün içerisinde artmış yağ yakım hızı olarak geri dönecek.
Gün sonunda ise en az 2,5 litre suyunu bitirmiş olarak uyu. Vücudundaki o temizliği, rahatlamayı gün sonunda hissedeceksin. Emin ol!

  • Her öğününde karbonhidrat, protein, yağ kaynağın mutlaka olsun.

Kahvaltıya yumurtasız ve peynirsiz oturma. Yanında yeşilliğini,ekmeğini mutlaka tüket. Zeytin ya da kuru yemişin tabağında mutlaka bulunsun. Öğle ve akşam yemeklerinde et, tavuk, balığın mutlaka olsun. Yoksa peynirli, yumurtalı bir salata da enfes olur. Yemeğin yanında yoğurdunu asla ihmal etme. Yanında tam buğday ekmeğin olmadan da sofraya oturma. En önemlisi ekmekten korkma! Doğru çeşit ve porsiyon önemli.
Günde 3 porsiyon meyve yemeyi ihmal etme!

  • 3 ana öğün, 3 ara öğün mutlaka yap.

Metabolizmayı çalıştırmak istiyorsak onu asla boş bırakmamalıyız. Uzun süren açlık sonucu oluşacak dengesizlikleri engellemek için ara öğünlerini atlama.

  • Bitki çaylarından faydalan.

Ödem hepimizin derdi. Ödemlerden kurtulmak için de bitki çayları en büyük yardımcın. Günde 2 bardak bitki çayı içerek ödemlerden kurtulup metabolizmanı hızlandır.

 

Sağlıkla kal 🙂

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here